| anonim_4396 a întrebat:

Recent m-am gandit la posibilitatea da a ma muta la liceu ( sunt a VIII-a). Si totul din cauza colegilor din clasa care sunt niste nesimtiti, tarani, etc. Si nu e ca nu mai suport sa stau cu ei. dar au enervat profesorii, si pana nu se "domesticesc", profi refuza sa mai faca ceva suplimentar cu noi, exercitii, probleme. doar teorie si... am nevoie de practica pentru examen. Ideea e urmatoarea: Eu am la scoala asta prieteni buni. si, la liceu nu cunosc aproape pe nimeni. Mi-e frica de ideea ca nu m-as putea integra acolo, (sa-mi fac prieteni). Eu sunt putin mai timida cand e vorba sa cunosc un grup, mai ales o clasa. iar daca as compara acea clasa de la liceu ( e doar o clasa de a VIII-a) cu cele 4 de la noi din scoala..nu stiu. Eu am mai avut in clasa un coleg nou, de care astia inca isi bat joc, si nu vreau sa ajung ca el, cu toate ca ma enervez repede si comentezlaughing Deci nici asa vulnerabila nu sunt. Ceva pareri? Multumesc mult!:*

1 răspuns:
| anoonym a răspuns:

Eu sunt in clasa a 9-a si sincera sa fiu in ultima saptamana nici nu am putut sa dorm cu gandul ce se va intampla in prima zi de scoala. si sa stii ca nu a fost asa de woow. o zi oarecare. colegii o sa fie si ei la fel ca tine. sfiosi. ai sa te integrezi o sa vezi.