| Kiki20098 a întrebat:

Hei, am media 6, 5 la bac, m-am întristat pentru ca eu vreau sa intru la o facultate, dar na.La ce pot sa intru cu media asta?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si de ce nu ai pus mana serios sa inveti pana acum, ca sa fii capabila si sa ai sansa sa intri la facultate?
ce te-a retinut?

6.5 este o medie foarte slaba si nu cred ca sunt facultati care sa accepte cu asa medii, poate cele din constructii si agricultura.

| Kiki20098 explică (pentru Violleta2022):

Deci doamna eu am învățat, dar asa a fost sa fie. media la liceu la mine e 8, 60

| Violleta2022 a răspuns (pentru Kiki20098):

Si tu de ce nu ai 8.60?
Singura explicatie logica ar fi: ca ai avut chef sa inveti.

| Violleta2022 a răspuns:

In acest caz, te multumesti cu firimiturile de la altii, sau iti cauti de munca unde poti si pentru cat ai tu capacitate intelectuala.

| haileewatson a răspuns:

Cu un mic search pe Google e posibil sa gasesti ultimele medii cu care s-a intrat anul trecut in diverse facultati.

| DoctorOtker22 a răspuns:

Poți să intri la facultate destul de bună și cu media ta având în vedere că e un număr tot mai mic de elevi care vor să facă facultate mai ales în România. și rămân destule locuri libere la buget înceracă la mai multe facultăți pe domeniile care crezi că o să îți placă.