| Theos10Ana a întrebat:

Hei..Am nevoie de ajutor cu băiatul de care îmi place...are 17 ani abia împliniți, eu am 15. l-am cunoscut pe el si pe cei mai buni prieteni ai lui acum 4 luni intr-un parc,la basket. Se tot uita la mine, des si insistent. Am vorbit pe mess dar prefera sa vorbim face 2 face. Când i-am spus ca am început sa il plac a zis sa mai vorbim ca sa ne cunoaștem. deci nu mi-a dat un răspuns da sau nu.
De atunci,ne-am văzut(doar noi doi) si am vorbit mult. Sta numai pe lângă mine,daca nu sunt in echipa lui la basket ori cere schimb ori ma ia pur si simplu la el in echipa. Îmi umbla in telefon(nu ma deranjează), daca vorbesc despre alti tipi ma întreabă cine sunt sau etc..Si când l-am îmbrățișat m-a strâns tare si parca nu îmi mai dădea drumul.
La beție mi-a spus ca ma iubește si etc,dar am zis ca e de la băutură... Faza e ca vreau sa ma vad cu el(DOAR cu el) mai des, si sa il fac cumva sa îmi spună daca ma place sau nu...dar nu stiu cum.
Help

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La betie?
Eu spun sa uiti d ebaiatul asta, daca bea alcool de la varsat asta mica, poate deveni violent si te poate viola sau ranii.
Esti oricum mult prea mica pentru iubit!

| Voicu_Rus_1948 a răspuns:

Sunt doua lucruri pentru care nu te-as incuraja la asa o relatie:
1. Gelozia lui (treaba cu verificatul telefonului),
2. Bautura.
Intr-o relatie trebuie sa existe o incredere reciproca care sa vina de la sine. Daca de acum te verifica, ce va fi mai tarziu. Poate nu-i inspiri incredere si asta n-are leac.
Treaba cu bautura poate sa tina si de teribilismul varstei dar are riscuri pentru. viitor.
Cu stransul prea tare se poate rezolva cu o discutie amicala, fiindca la varsta voastra mai sunt multe de invatat.
Posibil ca atunci cand a fost baut sa fi fost sincer, euforia dandu-i curaj.
Mai poti verifica sentimentele lui fata de tine in viitor. Dupa ce se va "invechi" putin relatia va veti comporta firesc unul fata de celalat si abia atunci vei putea trage unele concluzii corecte.
Nu il forta sa-ti spuna sentimentele, o va face din nou singur si convingator la timpul potrivit.
Succes si ai grija ca viata vazuta in roz nu tine o vesnicie...