| DynamiiteXD a întrebat:

Hei! Am nevoie de un sfat al fetelor de aceeasi varsta cu mine (15-16 ani).
Vreau sa vorbesc cu un baiat,nu pentru ca il iubesc sau plac,dar imi place felul lui de a fi si sincer,doar l-am auzit cantand,si are o voce superba,dupa l-am vazut si mi-au placut ochii lui albastri,revenind,as putea sa ii spun "Buna!" daca nu-mi raspunde asta e,dar daca mi-ar raspunde,ce as putea discuta cu el? Sa nu par o disperata din aia,ci doar o fata care vrea sa-si fava un prieten nou,pana la urma asta incerc sa fac. Nu mi-a fost pana acum asa greu, si nu stiu de ce imi e...nu prea stiu nimic despre el, chiar daca am primit multe sfaturi tot nu sunt convinsa...are ceva daca are prietena si eu vorbesc cu el? Si din nou,cateva subiecte de discutie,doar de incepere? Are ceva daca ii fac complimente despre voce, sau alt ceva?
Funda :* la cel mai rapid :*

2 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
Chiar dacă are prietenă ar trebui sa înţeleag că vreţi să fiţi doar prieteni, nimic mai mult.
Păi până acum cum ţi-ai făcut prieteni? Procedează exact la fel. Întreabă-l cum îl cheamă, ce muzică ascultă, de unde e, în ce clasă e etc.
Baftă!
Numai bine!happy

| Georgiana1123 a răspuns:

Pai sa stii ca daca are prietena iti dai seama ca o sa fie geloasa, nu? Si o sa inceapa barfele despre tine (ca doar...in general la asta se ajunge).
Dar ai putea si sa-i explici ca sunteti doar prieteni si ai putea sa te impaci bine si cu ea. Te-ar ajuta foarte mult in prietenia lui cu el, dar in general astfel de prietenii dintre o fata si un baiat se ajunge la o relatie.

Ai putea sa vorbesti cu el despre un subiect comun, nu sa ii faci complimente pentru ca astfel o sa ii dai o impresie gresita.

BAFTA!winking :*