| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Stiu ca pare absurd, insa as dori sfaturi. Vorbesc cu o fata, un an mai mic decat mine. Uneori este dulce, imi face si complimente, raspunde foarte rapid, alteori este foarte seaca si da raspunsuri scurte si la obiect. Ce as putea face in situatia asta?

3 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Sa ai rabdare cu ea, la fel ca orice om si ea are momentele ei cand nu are chef sa vorbeasca cu cineva si probabil de asta iti da raspunsuri seci si scurte.
Si cand ca iti da raspunsuri seci si scurte nu mai insista sa vorbesti cu ea.
De fapt bine ar fi sa mai astepti si tu ca ea sa iti trimita mesaj.
Hao ca iti zic cum sa iti dai seama daca ere un interes pentru tine.De maine nu-i mai trimite niciun mesaj si vezi daca ea o sa iti dea mesaj.Mai asteapta trei zile si daca nu it da un mesaj in trei zile inseamna ca nu are niciun interes pentru tine si vorbeste cu tine din politete.

| Ella203 a răspuns:

Asa fac si eu cu un baiat pe care nu il plac dar suntem pers diferite asa ca nu cred ca nu te place neaparat. Sfatul meu este sa ai rabdare cu ea, sa o intelegi sa o ajuti sa nu fi foarte sufocant cu ea (orienteazate si vezi cum se comporta tatal ei, asta este modelul dupa care ne ghidam in general, mai exact i-a tresaturile frumoase de la parinti sai) si nu uita ca niciodată sa nu ii ranesti sentimentele cu o vorba in vant. (Orice greseala o poate face sa renunte la tine )

| ssschristian a răspuns:

Sa recunosc, m-am si atasat putin de ea si mi vine greu si ma frustreaza faptul ca imi raspunde asa sec. Imi place de ea, are ceva al ei, se vede ca stie ce vrea de la viata, insa nu mi pot da seama din mesaje ce fel de persoana e 100%. Si cu vazutul e cam greu deoarece e la un alt liceu, la sute de km. Doar in vacante ce-ar putea ajunge aici.