| Ioanaameow a întrebat:

Hei sad am nevoie de un sfat. Deci, cmbp al meu şi al unei prietene de-a mea s-a mutat acum o săptămână în Londra. Ne-a fost foarte greu la toţi, noi fiind foarte ataşaţi unii de alţii. Dar a fost cât de cât ok pentru că vorbeam cu el la telefon cam încontinuu laughing şi simţeam că e aici lângă noi. Ideea e că eu sunt aici cu prietena mea, dar el acolo e singur, adică doar cu mama lui, n-are niciun prieten. Şi azi l-am sunat de zeci de ori, dar nu a răspuns. Apoi am vorbit cu o prietenă de-a lui de familie şi a zis că mama lui nu îl mai lasă să vorbească cu noi, pentru că după ce vb cu noi plânge în continuu şi se simte super rău, că îi e dor de noi, de casă, nu mai vrea să stea acolo, vrea să vină înapoi, şi mama lui ştie că nu se pot întoarce până la vară. Şi ca să nu-i mai fie rău, nu îl mai lasă să vorbim. Dar mi-e aşa dor de el, plâng în fiecare zi şi noapte, vreau să vorbesc cu el sadsad. Întrebarea este : mama lui are dreptate? Ar trebui să nu mai încercăm să vorbim cu el? Nu ştiu ce să fac, nu găsesc nicio soluţie crying.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, mama lui are dreptate. Probabil nici ei nu ii este usor sa il vada plangand in fiecare zi si sa nu poate face nimic. Poate asta e cea mai buna solutie pentru el momentan. Lasa l sa se mai obisnuiasca acolo 1-2 luni

2 răspunsuri:
| OliviaStavarache12 a răspuns:

Eu cred ca daca-l iubesti nu renunta la el pentru nimic in lumewinking

| Lillith001 a răspuns:

Urâtă șituație, nu putem judeca decizia unei mame, corectă sau nu, mama știe mereu ce este bine pentru copilul ei. Există rețelele de socializare, puteți comunica acolo. Încearcă să il îmbărbătezi, faptul că deja îi este foarte dor de casa și de voi nu îl ajută când vă știe supărați. Un an trece mult mai repede decât îți imaginezi, incurajează-l să iasă afară, să cunoască persoane noi. Multă Baftă!