| Copilcuvisemari a întrebat:

Hei :* Am o problemă straight face Vreau să învăţ Engleza cât mai repede. Sunt la un nivel foarte scăzut :-s şi mi-aş dori foarte mult să progresez love struck. Şi nu ştiu cu ce sa încep straight face. Ceva idei sau sfaturi?batting eyelashes puppy dog eyes Mulţumesc mult >big grin

4 răspunsuri:
| SovietMarshalPeter a răspuns:

Nu pe net se invata frate, eu sunt la un nivel mediu si sa stii ca mi-a luat 3 ani sa ajung sa vorbesc engleza, daca vrei sa stii mult zic sa mergi la un club sau sa-ti ei meditati ca nimic nu se face repede.

| WhatDăFack a răspuns:

Bună! big grin Poi ca să înveţi limba engleză eu am o metodă, fă-ţi bucăţele de hârtie albă, i-a un marker şi scrie pe faţă cuvântul în engleză, iar pe spate cu un creion, cuvântul în română. Tot le citeşti în engleza, te strădui să înveţi, şi tot citeşti cuvintele în engleza, şi te gândeşti ce înseamnă. happy Baftă!

| AneeM a răspuns:

Poti incepe sa inveti simple present, past tense, etc, cum se formeaza verbele regulate si cele nereglate. Gasesti exercitii pe net de exemplu: " past tense exercise". apoi ia texte ( din cartea ta de engleza sau la fel, gasesti pe internet) si tradu le. Incearca sa faci mici esee pe diferite teme: despre hobby urile tale, despre animalul tau preferat, etc. niste lucruri simple cu cuvinte uzuale. Poti progresa numai facand exercitii.

| Tweety115 a răspuns:

Incepe sa inveti cuvintele de baza....adica, cateva verbe, numerele, familia, si cuvinte usoare.