| Cryssuburi a întrebat:

Hei.Am si eu o intrebare.Care universitate este mai buna : Universitatea Bucuresti sau Universitatea Titu Maiorescu?(facultatea de psihologie as vrea sa o aleg, dar nu stiu care Universitate este mai buna ). Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| alinutzaaa a răspuns:

Avand in vedere ca sunt cam aceiasi profesori si la Titu si la Univ e cam acelasi lucru. Uneori chiar este mai strict la cele particulare la examene. Dar te sfatuiesc sa iti incerci norocul la Univesitate, datorita prestigiului acesteia si faptului ca daca ai medie mare vei intra la buget si vei fi scutita de taxe. Dar mi se pare ca la Universitate se intra pe baza de examen scris, pe cand la astea particulare e doar pe baza de doasar! Iti sugerez sa dai examenul de admitere la Universitate, iar daca nu intri sa te duci la Titu Maiorescu...

2 răspunsuri:
| KarmaPolice a răspuns:

Din cate stiu eu Titu Maiorescu nu este o universitate de stat ci particulara (cred ca nu ma insel). Mai bine dai la Universitatea din Bucuresti pentru ca poti intra la buget si numai platesti atatia bani. Din cate imi amintesc acum vreo 2 ani Titu Maiorescu a avut si niste probleme cu diplomele false

| zanesiprintese a răspuns:

Du-te la stat fara sa te gandesti o secunda ca ai mai avea o alta varianta! In primul rand dormi linistita ca este facultate de stat si nu sunt probleme cu acreditarea si alte prostii. Taxa este mai mica la stat decat la tm.
La tm maresc taxa de la an la an in euro-sute! la stat o maresc in leihappy Anu asta taxa la stat este 3100lei, la tm este 1000E.
la tm ai doar 2 sau 3 rate, la stat ai vreo 5 sau 6happy