| BloomyxD a întrebat:

Hei! Am şi eu o mică problemă, e vorba de părinţii mei.
Nu m-au atins în viaţa lor, sunt nişte părinţi de trebă, extrordinari însă în ultima vreme m-am depărtat de ei. Nu prea îmi place să stau în preajma lor, sau să discut cu ei.
Ce aş putea face ca să nu mă mai simt aşa ciudat cu ei?

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Parca mas citi pe mine, si eu simt asta, mai ales fata de tata.
Cred ca la mine e ceva care are legatura cu varsta mea, insa ...stau relax, iar de tata o sa am eu grija pentru cate mi-a facut, cat mi-a stricat el copilaria, o sa am eu grija sa primeasca cu varf indesat.
Cu mama ma inteleg ok ce pot spune... big grin

| Doηηa a răspuns:

Gândește-te că altcineva ar vrea să fie în locul tău, spre exemplu eu, părinții mei sunt plecați în străinătate și a-și da orice să îi am lângă mine dar, nu se poate din păcate! straight face

| ViVi99 a răspuns:

Ce ar fi sa vorbesti cu o ruda mai apropiata tie despre starea ta? poate-ti va da vreun sfat sau te va duce la un psiholog ca sa-ti rezolvi problema cu ai tai. Ar fi super-pacat sa te distantezi de ei, mai ales cand spui ca sunt de treaba si nu s-au atins de tine niciodata. Poate ca sunt prea protectori sau pisalogi fara sa vor si nu-si dau seama.

| roxysweety14 a răspuns:

Nu stiu ce sa iti zic...pur si simplu asa mi s-a intamplat si mie sfatul pe car pot sa ti-l dau este sa ai incredere in ei sa incerci sa discuti mai mult cu ei si sa nu te enervezi pe ei sa fii calma sa nu te ascunzi inca este important ..cam atat sper ca te-am ajutat apropo facebookul meu este Roxana Roxy cauta-ma locuiesc in Craiova funda?