| Biancutzika a întrebat:

Hei! am si eu o problema:
Deci. Totul a inceput la spectacolul de terminare a scolii, cand eu mi-am lasat 30 min geanta la o fata, cat m-am dus pe scena sa dansez. Cand am venit mi-am verificat telefonul si era blocat. Am intrebat-o ce a facut si a zis ca a incercat modelul de 2 ori. Astfel mi-a blocat telefonul si mi se cerea sa ma loghez cu contul google, pe care nu il mai stiu.
A doua zi la scoala i-am zis ca treuie sa-l duc sa-l repar si ea mi-a spus: Zi mersi ca e doar blocat! Ecranul telefonului meu e facut praf! Dar totusi, daca telefonul ei e praf, asta nu inseamna ca trebuie sa fie aas si al meu, ea are o rabla cu clapita, eu am un LG P690. Am stat o luna cu telefonul blocat, pana la dus fratele meu sa vada cat costa. E 40 de lei decodarea straight face. Eu cred ca ar trebui sa ii cer banii pentru fapta asta. Eu doar am intrebat-o : Am incredere sa îmi las geanta la tine? ea: Da, normal! Mhm. normal din parti. Dupa parerea voastra, trebuie sa ii cer 40 lei? Eu pricum nu sunt in cele mai bune situatii financiare iar parintii mei un mil plates. Ma pun sa ii cer banii sau sa ii strang eu singura.

Răspuns Câştigător
| SabbyNightShadow a răspuns:

Am patit si eu asta...doar ca in cazul meu, tipa mi-a spart telefonul... ei bine, eu nu cred ca a incercat numai de doua ori pentru ca altfel nu s-ar fi blocat telefonul. Eu consider ca trebuie sa ii ceri cei 40 de lei pentru ca ea ti-a spus ca poti lasa geanta la ea si nu consider ca este treaba ei sa umble pe telefonul tau fara sa iti ceara voie. Deci ti se cuvine sa iti dea banii. Daca nu accepta parintii sau fratele tau trebuie sa aiba o discutie cu parintii fetei. :3

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Normal ar fi si corect sa puna macar jumatate din suma, dar nu cred ca va participa.
Cu aceasta ocazie, ai vazut in cine poti avea incredere.
Incearca sa o intimidezi si vezi ce zice, daca nu, esti buna de plata
O zi frumoasa sa aihappy

| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Atata timp cat stii bine ca e vina ei si si ea stie, e normal sa ii ceri banii. Daca zice nu, ii spui frumos inca o data. Daca nu, parerea mea e sa apelezi la parinti, le explici situatia si poate discuta cu parintii ei.
Ai grija, multa bafta!

| SuneteDeChitara a răspuns:

Normal, cere-i banii acolo.

| Etelca a răspuns:

Da, ar trebui sa-i ceri banii pentru ca din vina ei s-a intamplat acest lucru sau macar sa plateasca jumatate din suma.

| Hakuouki a răspuns:

Daca nu te-ai putut baza pe ea cand ti-ai lasat geanta in grija ei, nu cred ca te vei putea baza pe ea nici pentru plata, desi corect asa ar fi. Decat sa iti racesti gura de pomana, mai bine pui si aduni tu banii. Sau ii poti spune, dar nu cred ca rezolvi mare chestie.