| SteeeFy a întrebat:

Heihappy Am un baiat in clasa de care imi place. Intr-o zi pe mess am vorbit si la un moment dat m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, si am acceptat. Dar a doua zi cand ne-am vazut la scoala nici macar nu m-a privit, m-a evitat toata ziua. El este foarte frumos si are o personalitate care imi place dar pur si simplu nu ma baga in seama.straight face
Si in ultima vreme nici pe mess nu prea am mai vorbit si nu stiu ce sa fac. Voi ce ziceti? Sa ma despart de el? Mersi.happy

Răspuns Câştigător
| DeepInDarkness a răspuns:

Evident ca ar trebui sa ii spu :"mai baiete ce ma-i intrebat pe mess? daca nu vrei si faci misto de mine n-am ce sa fac decat sa-ti spun ca... te refuz" asta as zice eu.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca nu te baga el in seama, baga-te tu in vorba cu el, si daca tot continua sa te ignore, atunci intreba-l ca [,] ce relatie e asta daca nici macar sa te bage in seama nu e in stare, dar poate se simte jenat de tine, mai ales daca este un tip mai reatras, timid. Daca nu iti raspunde nimic si continue sa te ignore atunci rupe aceasta "relatie" si gata.

| scarlethara a răspuns:

Pai steeefy cum sa te desparti de el daca nu ati fost vreodata impreuna in adevaratul sens al cuvantului?

| Bia1Trice a răspuns:

Hello big grin... Păi eu cred că ar trebui să aştepţi cel mult o săptămână, dacă te-ar plăcea cu adevărat sau ar avea simpatie pe tine eu cred că ar face primul pas ahh poate că e prea ruşinos. Dacă nu face asta, fă-l să te privească-n ochi iar atunci ve-ţi putea discuta cred. Baftă multă big grin să-mi spui dacă reuşeşti.

| annelie a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu el sa-l intrebi ori e alba ori e neagra daca nu te baga el in seama baga-l tu asa am facut si eu cu ex-ul el ma ingnora eu il ignoram si pana la urma ne-am despartit sad

| annelie a răspuns:

Intreaba-l ce se intampla ori e alba ori e neagra daca nu te baga in seama incearca sa-l bagi tu in seama asa am facut si eu cu ex-ul el ma ignora eu il ignoram si asa ne-am despartit sad

| annelie a răspuns:

Inteaba-l ce se intampla ori e alba ori e alba si daca nu te baga incearca sa-l bagi tu in seama asa am facut cu ex-ul el ma ignora eu il ignoram si asa ne-am despartit sad.