| Stefania1900 a întrebat:

Hei,as vrea sa-mi dati cateva sfaturi.Am terminat clasa a 8-a si o sa fiu boboaca la un liceu de arte, profil arhitectura.Totul pentru mine o sa fie nou,orasul,colegii,absolut totul. Puteti sa-mi dati niste sfaturi,va rog? Raspunsul cel mai bun primeste funda, multumesc!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Felicitari! Nu te speria, vezi-ti la inceput de scoala ca altfel risti sa iei note proaste inca de la inceput si apoi, usor, usor te vei acomoda si cu liceul, si cu noii colegi si cu orasul. Nu esti singura care treci prin aceasta perioada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incredere in tine si fii tu insuti.

Fii sociabila, dar si atenta ce prieteni iti faci, in cine alegi sa ai incredere pentru ca la varsta asta aveti impresia ca tot ce zboara se mananca si nu e chiar asa.