| rainboww a întrebat:

Hei... as vrea sa stiu voi cum va mai faceti parul la scoala, dar nu coafuri complicate (app am parul mai lung) fundita:X si cum va imbracati adica m-am cam saturat de tricou si peste o camasa sau bluza de trening blugi si tenesi

Răspuns Câştigător
| bybyana21 a răspuns:

Paai...
1. Parul
De obicei prefer doar sa-i schimb cararea, pentru ca, dupa spusele colegilor :">, am un par perfect. Trebuie sa-l piepteni bine si daca e si drept si lung e perfect :).
Alteori mai incerc si placa si ondulatorul, e simplu, dar nu imi fac tot parul, 3-4 suvite, ca sa para unic, si le dau cu rimel pentru par, sau cu nimic :).
Uneori imi fac doua cozi joase, lipite de ureche (intelegi ce vreau sa spun) http://spf-18.blogspot.com/2010/08/cele-2-codite-trendul-anului-2010.html cam ca tipa din poza aia, doar ca am parul drept si iese putin mai frumos
Si uneori inventez. Imi iau o bentita, totul e sa iti faci parul asortat cu hainele. Daca esti sport doar nu ti-oi lasa parul desprins :).
2. Hainele
Deci la scoala eu am uniforma alb cu negru si gri (adica in culorile alea avem restrictie), dar pe mine nu ma deranjeaza ca oricum numai d-alea imi iau si in viata de zi cu zi :)
Pai poti sa incerci sa-ti iei o fusta mai scurta si in rest o camasa in carouri si un dres in dungi (alb negru) si tenesi
Sau poti sa condimentezi costumatia cu o esarfa, manusi dintr-alea marfa fara degete, sau un tricou mai special, fii inventiva dar sa nu intreci limita, sa ajungi la penibil
Sper ca ti-am fost de ajutor!