| Commapoint a întrebat:

Hei.Bun deci am o problema destul de mare pentru mine.Sunt a8a si imi plac artele.Imi place sa desenez, sa fotografiez si alte chestii legate de arta.Problema este ca familia m-a sfatuit sa nu ma duc la arte pentru ca apoi n-o sa am ce sa fac pe viitor.Daca vreau sa fac ceva cu arta trebuie sa ma duc in Bucuresti la facultate iar mama spune ca nu are cu ce sa ma intretina pentru ca e destul de costisitor. Oricum, eu sunt dispusa sa muncesc si sa-mi strang bani.Voi ce spuneti? Mi-e foarte greu..chiar imi doresc sa ma duc la arte.Ce as putea face dupa pe viitor? Imi place orice este legat de arta.Multumesc,fundahappy

Răspuns Câştigător
| rememberme24 a răspuns:

Daca arta este ceea ce iti place, atunci acolo sa te duci.Chiar daca mama ta nu te va putea intretine la facultate, poti sa iti iei o slujba part-time si cu salariul luat si cu putin ajutor de la parinti vei reusi sa te descurci.Parerea mea este ca nu trebuie sa iti irosesti talentul facand ceva ce nu iti place. Urmeaza-ti visul si cu putina vointa vei reusi sa ti gasesti o meserie care sa iti placa happy

2 răspunsuri:
| TheRealDaniel a răspuns:

Trebuie sa faci ce iti place, iar arte precum actoria si regia sunt cele mai frumoase, daca chiar asta vrei trebuie sa muncest si sa lupti pentru viitorul tau.

| IuliiMarie a răspuns:

Poti deveni profesor de desen, pictorita, actor, regizor, etc. Poti sa iti iei o slujba pentru. putin timp incat sa strangi bani si apoi dimensionezi ^_^!