| ele55647 a întrebat:

Hei, buna am o problema, deci prietena mea cea mai buna (asa consider si ea cica ma consideră) s-a îndepărtat de mine. Când am ajuns la școală am vrut sa o îmbrățișez si ea mi-a zis : Ce faci "fă"? Si ma împinge. si mai este o fată din școală si cu ea mereu când se vede se îmbrățișează, după ce terminam clasa a 8a vrem să dăm la același liceu si mi-a zis ca vine si fata aia, după îmi zice : o sa fie așa fain, da îmi dau seama ca ea o sa se puna in banca cu proasta aia si eu o sa stau dintr-o banca singură, fata aia s-a băgat in prietenia nostra îmi vine sa o omor, când se întâlnește cu ea : vaaaai ce faci si se îmbrățișează iar eu când vreau îmi vorbește urat si ma împinge, ea se crede mereu frumoasa, deșteaptă etc la liceu o sa meargă cu aia si eu o sa stau singura o sa devină populara și o sa uite de unde a plecat ca ea așa face. Ce sa fac? Niste sfaturi ceva? Cum sa o fac pe proasta aia sa o lase in pace? Scuzați pentru unele greșeli gramaticale. Apropo se supăra din orice, merg la școală cu coroniță uneori si ea îmi trage si îmi strica "freza" happy și eu i-am zis sa nu mai facă asta ca ma enervează și tot continua si ea avea parul prins si eu i l-am tras si ea striga : gata gata gata! Și îmi spune : tu ești handicapata proasta sau psihopata? Si s-a supărat, si este vina mea?

1 răspuns:
| PerPum a răspuns:

Din ce am citit si mie imi vine sa o omor pe fata aialaughing) dar prietena ta te ignora si ea, nu? Pentru fata aia. Mi s-a întâmplat si mie, de multe ori cu o fata, si acum suntem cele mai bune prietenelaughing) deci revenind la tine, vorbește cu prietena ta cea mai buna si intreab-o ce se întâmpla, pe mesaj sau irl, nu contează, doar intreab-o de ce numai sta cu tine si de ce sta cu proasta aia mai mult. Când fata aia se mai ia de tine poți imediat sa reprosezi ceva, ori daca se ia fizic de tine du-te la un profesorwinking nu știu daca te ajută si scuze daca nu înțelegi dar nu am talent la a ma exprima, totuși sper că te-am ajutatwinking