Întrebare recomandată | Etro a întrebat:

Hei buna. Ce activități pot face pe timp de carantina? Mor de plictiseala și am incercat sa tin o dieta fiindcă vreau să slăbesc dar am văzut niste tăieței si i-am mâncat. Oricum ce aș putea sa fac pe timp de carantină și cum aș putea sa nu imi fie poftă de orice?

Răspuns Câştigător
| Goddessss a răspuns:

Hey!
ce fac eu
1) ma uit la internet
2)citești. Tie nu iti place sa citești?
3)iti instalezi Duolingo. Înveți o limba străină mai bine.
4) faci sport
5)pictezi ❤️
6)iti notezi intr-un jurnal viata ta, ce vrei sa faci in viitor, chestii de genul
7)meditezi
8)asculți muzica
9)vorbești cu niște prieteni pe messenger, WhatsApp idk
10) Te relaxezi

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar nu ai niciun hobby?

| Eugen80 a răspuns:

Te joci pe net, urmezi vreun curs online, ceva seriale tv si ceva sport. Daca stai la casa... ai loc destul de miscare. daca stai la bloc, e mai greu, dar poti face miscare in casa. eu urc si cobor scarile de3 ori pe zi, apoi un dus...

| ariannakaterine a răspuns:

1. citeste ❤ este cea mai frumoasă activitate pe care o poți face! Citește cărti, citește reviste de modă, de beauty, citește interviuri ale personalitatilor care te inspira.
2. Așterne-ti gandurile pe hartie. Despre cum te-ai simtit tu in ziua respectiva, despre ce simti tu fata de o situatie, o persoană, o fiintă.
3. Fă fotografii! Îti poti face fotografii inedite, poti imortaliza diferite momente, pentru. asta iti recomand Pinterestul, sunt o multime de idei pentru. fotografii
4. Ascultă muzica, descopera noi genuri muzicale, noi melodii
5. Găteste
6. Colorează mandale
7. Invață o limbă străină(eu, spre exemplu; învăt in vacanta asta, m-am apucat sa invat spaniolă)
8. Uită-te la filme/seriale (mai ales dacă ai Netflix esti o norocoasă, ai la dispozitie o multime de productii cinematografice)
9. Gaseste-ti un subiect care sa te pasioneze și incearca sa te documentezi zilnic despre ele
10. Găseste-ti un hobby! Si nu uita, fă ceea ce îti place si fă-o des!

| nesdfs a răspuns:

Alearga prin casa

| nesdfs a răspuns:

Buna
1.Dormi
2.fa un sport
3.ai grija de florile tale daca ai
4. daca stai la departare de oras gen sat curata via sau fa o plimbare prin padure
5.invata o limba strainahappy
.6. citeste carti sau reviste
7.fa un puzzle
8.invata sa coci paine sau prajituri
9.curatenie generala laughing)
10.suna ti rudele si prietenii

| natashajohnson a răspuns:

Buna! Iti voi zice ce fac eu, si iti alegi tu ce iti place.
1.ma uit pe tiktokhappy
2.citesc(daca nu mai ai carti in biblioteca pe care sa nu le fi citit-cum sunt eu-poti incerca wattpad->e o aplicatie in care sunt carti de toate felurile, scrise de utilizatori, chiar si eu am scris una!laughing
3. faci sport-eu mi-am instalat o aplicatie de antrenament pentru spagat, pentru ca vreau sa fiu mai flexibila si sa ii uimesc pe toti cu spagatul cand se termina carantinabig grin
4. pictez/desenez
5.Ma uit pe Netflix
6. Vorbesc pe facetime cu prietenii
7.Imi fac temele/repet lectii din urma

| Hijuro a răspuns:

Inveti sa faci bani