| ank_2471 a întrebat:

Hey! am o intrebare doar pentru fete big grin.am 13 ani si sunt destul de dezvoltata :X adica am sanii chiar foarte mari :X faza e : cum s-o conving pe mama sa port sutien? pentru ca sanii aproape imi ies din bustiera crying si cred ca intr-o buna zi o sa-mi pocneasc bustiera pe mine crying am probat mai multe sutiene (matusha mea lucreaza la oysho) si imi e perfecta marimea C cred.big grin plzz rasp cat de multebatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| mistakeofyourlife a răspuns:

Spune-i ca te simti jenata la ora de sport (sutienul tinandu-ti mai bine sanii), incearca sa ii explici ca ai niste motive intemeiate pentru care vrei asta( de exemplu motivul ca toate fetele au nu e unl bun). Spune-i ca ai crescut si ca te simti pregatita pentru un sutien. Si daca totusi nu accepta (desi nu vreau sa te invat la prostii) pune-o in fata faptului implinit, adica cumpara-ti tu unul. Nu are cum sa ti-l arunce pentru ca pana la urma ai dat bani pe el. happy Bafta!kiss

7 răspunsuri:
| ΔαηαxoЯ a răspuns:

Si eu am aceiaş problemă! I don't want to see

| Apy a răspuns:

Pai ai putea sa faci asa mergi prin casa(inainte de a merge in oras sau altundeva)si te prefaci ca ti-a iesit sanul si nu observi si te duci la mama ta ca sa vada.si atunci cand iti spune ca ti-a iesit il pui la loc si spui "iar a iesit off cat ma enerveaza si cand port bustiera imi mai iese..."si mama ta o sa-ti zica cum adica iar si tu zici pai imi iese mereu daca m-ai lasa sa-mi cumpar sutien nu mi-ar mai iesi sau. iti cumeri tu si ii spui ca nu mai suporti bustiera ca e super enervanta si multe prietene de ale mele poarta si nu se intampla nimic si plus de asta nu pot sa-l dau inapoi ca am pierdut bonul si-i pacat sa se iroseasca sper ca te-am ajutat happy

| TraficantaDeFunde a răspuns:

Pai eu zic pur si simplu sa-i spui si gata sau iti cumperi una si o porti pe ascuns rolling on the floor

| Doo a răspuns:

Ar trebui sa o convingi?straight faceAdica chiar nu e problema mamei tale ce sutien portistraight face

| coco97 a răspuns:

Pai incearca sa ii explici ca iti ies sanii din bustiera si se vede urat prin bluze si sa te lase sa porti sutien ca doar nu esti asa mica...succes.funditza?big grin

| Catecrs a răspuns:

Pur si simplu spune-i, ca la scoala te poti chiar love ca mai unt si "prosti" care nu au ce face, am patit.o si asa am convins.o sa-mi i.au sutien, sau explica.i cat de ma rog ciudat se vede putin indecent sau mai mult.Mai gasesti tu motive, succes. Funa?

| IngeruMeuCurcubeuTau a răspuns:

Spune-i ca mori fara sutien si zi (vreau,vreau,vreau,vreau, vreau, vreau)pana o tampesti si iti ia am 10 ani si inr-un fel am si eu ...mari