| kidi a întrebat:

Hei,cât sunt 13, 000 de lei in bani vechi și cât o sa mai fie dacă scădem 1400 de lei?

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Inseamna 130 de milioane, minus 14 milioane (1400 lei noi) este egal cu 116 milioane in lei vechi (11, 600 lei noi).

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In halul asta s-a ajuns? Sa nu stii nici cum se face o scadere?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cat costa 13 mii de lei? 130 milioane in banii vechi. Iar diferenta mentionata... se poate face oricand si cu un simplu calculator big grin