| SweetAndDead a întrebat:

Hei! Ce inseamna a marca un comentariu ca spam pe Facebook? Funda:*

Răspuns Câştigător
| DanielW a răspuns:

"Spam" oriunde pe internet nu numai pe Facebook, inseamna cand un utilizator (gmail, yahoo mail, facebook, etc) trimite altora reclame nedorite de cel care le primeste ex: promotii la iPhone, surveys la care trebuie sa trimiti SMS, si multe altele. Actiunea "spam" mai poate fi considerata ca abuzare a butonului "send message" (posturi mai multe ale aceluiasi mesaj, etc), sau pur si simplu injurii repetate. Spam-urile raportate de obicei vor fi sterse de un program bine pus la punct de catre detinatorul site-ului (link-uri, cuvinte mai putin...nobile)..insa spam-urile de obicei trec neobservate si raportarea lor nu duce la nicio actiune luata de catre acel site. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Cristea_Katy_1955 a răspuns (pentru DanielW):

Mulțumesc, mi-a fost șterse mai multe distribuiri ca fiind spam deși erau doar distribuiri

| Ristea_Ionel_1968 a răspuns (pentru Cristea_Katy_1955):

De ce se sterg postari prin redistribuire

3 răspunsuri:
| Ristea_Ionel_1968 a răspuns:

Ce trebuie să fac pe Facebook sa nu fie spam?