| ruby_2970 a întrebat:

Hei! Cine are tatuaj, imi puteti spune daca doare tare? unde l-ati facut(partea corpului) si cum le-ati spus parintilor? sau cum i-ati covins tongue multumesc mult :*

Răspuns Câştigător
| purplestar9494 a răspuns:

Depinde de zona pe coaste doar destul de tare la fel ca si in orice zona in care ai stratul de piele subtire. Oricum oriunde ti l-ai face o sa fie o durere.Mai depinde si de rezistenta ta, cat de bine suporti tu durerea. Sfatul meu este sa fi sigura ca nu il vei regreta si ca nu te vei plictisi de el dupa cateva zile, tatuajele sunt pe viata (il poti scoate doar cu laserul)si de aceea trebuie sa fi sigura ca asta vrei.Si un alt sfat daca te hotaresti sa ti-l faci gasesti un salon bine calificat cu experti care stiu ce fac si cea mai importanta este igiena fiindca se pot lua o gramada de boli.Ingrijirea de dupa este relativ usoara trebuie sa lasi folia aia cateva zile sa il dai in permanenta cu creme(baneocin este foarte buna sau chiar si clasica crema de galbenele) si cel mai bine ar fi sa ti-l faci iarna fiindca vara creste riscul de infectie cu 90%, iar cand te duci la mare sa ai grija sa aplici multa crema de protectie peste zona tatuata.Si de spus nu a trebuit sa dau multe explicatii eram deja majora cand le-am facut big grin Sper ca ti-am fost de ajutor! :*

2 răspunsuri:
| vlad93fcv a răspuns:

Pe antebrat.Depinde de zona in care il faci, a durut dar nu foarte tare.Mamei i-am spus pur si simplu ca mi-as dori sa-mi fac un tatuaj si a fost de acord.Ba chiar m-a finantat laughing Insa si tatuajul pe care mi l-am facut nu a fost un simplu moft, semnifica ceva pentru mine si sunt extrem de mandru de el!

| Skyglory95 a răspuns:

"baba sufera la frumusete" pe spate, nu doare tare iar parintilor le-am aratat pur si simplu dupa ce l-am facut.nu au mai avut ce zice...m-au certat dar nu i-am bagat in seama