| Ramo137 a întrebat:

Hei! cum ti-ai putea promova o pagina de Facebook? daca eu am creat o pagina anume si vreau sa ii fac promovare, cum procedez? multumesc

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hei.

- dai share la pagina pe anumite grupuri legate de chestii de genul *nu uita sa ceri permisiunea adminilor inainte de a face o promovare pe un grup *

De ex, te duci la un admin de-al unui grup si ii spui. Buna, pot sa las un link pe grup cu pagina mea?

Daca spune da atunci lasi si treci la urmatorul.

- alta varianta ar fi sa faci videoclipuri in care sa prezinti pagina *ex Youtube*

- daca ai multi prieteni ii poti ruga sa dea like paginii in asa fel incat sa-ti faci un "inceput" iar lumea sa inceapa sa te vada la "pagini urmarite de prieteni".

Asa se creeaza comunitatile.
De asemenea daca ai bani poti cere promovari de la Facebook *dai banul iar ei pun reclame cu pagina ta*

Succes!

1 răspuns:
| justanotheruser99 a răspuns:

Exact! Cum spune Kiralyn + Iti poti pune un fel de banner pe diferite site-uri (Twitter, Snap, tumblr, Instagram, etc.) pentru reclama. Iti inviti mai multi prieteni sa aprecieze pagina... Si cam atat... ma rog restul au fost spuse deja, nu mai are rost sa le repet. Mult succes!