| anonim_4396 a întrebat:

Hei big hug O prietena foarte buna s-a suparat pe mine din cauza ca nu i-am raspuns la timp unui mesaj pe Facebook(stiu ca e banal).
Acum nu-mi raspunde mie la mesaje straight face Cum sa fac sa ne împăcăm? Mi-am cerut deja scuze.

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Se vede că Facebook-ul distruge rațiunea. Nu ai de ce să îți ceri scuze, nu ai greșit cu nimic. Dacă o să își dea seama că s-a supărat fără motiv, atunci o să vă împăcați. Dacă nu, poate o să vină ea la tine pentru că îți simte lipsa.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai neglijat-o, răule, urâtule... : )) Ce-ai făcut, ai lăsat fata să aștepte? Acum, drept pedeapsa, scrie-i că o iubești de o sută de ori.
Nu prea cred că s-a supărat dintr-un motiv, atât de banal, ori poate e mai sensibilă și s-a simțit respinsă, atunci când aștepta un cuvânt de la tine. Totuși, trebuia să intri pe chat, ca să-i dai un semn, eventual, să-i spui că revii mai târziu. Adevărul e că, nu întotdeauna, avem dispoziția necesară să concepem un mesaj. Uneori, ori ești prea frânt de oboseală, ori nu ai inspirație, ori ești prins cu alte probleme etc. Iar, decât să scrii cuiva un mesaj superficial, fără drag, e mai bine să aștepți momentul potrivit. Atunci, când și inima ta poate zâmbi...
Ți-ai cerut scuze, e suficient. Eventual, mai dăruiește-i o floare virtuală. Și un gând, chiar dacă ea nu îți va răspunde.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ei si tu..asteapta sa-i treaca trimite-i un pupic, timpul le rezolva pe toate!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Vaii, are 12 ani, e normal sa faca asa. Las-o in pace, ii trece.

| Ada2004Andreea a răspuns:

Du-te la ea acasa si cerei scuze!