| Mikioaja a întrebat:

Hei, de câteva zile am observat ca am o umflatura la gat în partea dreapta, se simte doar la atingere și ma cam doare zona cand ating, de obicei sunt o fire mai panicoasa și ma sperii din orice, ma gândesc sa nu fie ceva grav...ma poate ajuta cineva cu o părere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Prărerea mea e să discuți cu un medic nu cu cizmari - e vorba de sănătatea ta, de ganglionii tăi,...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Am inteles si din celelalte intrebari ca esti o fire mai "panicoasa" asa.

Daca ai sesizat clar o umflatura care nu ar trebui sa fie acolo, si probabil ai realizat o comparatie cu diverse persoane, iar in urma acestora ai vazut clar ca la tine este diferit (si probabil si ele), atunci nu strica sa mergi la un medic pentru un consult detaliat. Noi aici nu stim si nu vedem cum este si la ce te referi, deci chiar nu avem cum sa te ajutam in aceasta privinta.

Iti doresc numai bine! ^_^