| Mikioaja a întrebat:

Buna, eu sunt o fire mai panicoasa, acum câteva zile am vorbit cu o fata care a depistat ca a avut cancer din cauza unei umflaturi la gat și acum parca am si eu o umflatura care se simte doar la atingere în partea dreapta a gatului si am intrat în panica, nu stiu ce sa fac...

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu faci nimic, te linistesti, bei un ceai, mananci micul dejun si o ajuti pe mama ta, la treburile casei.
Cancerul nu este contagios, deci nu se ia si tu nu ai asa ceva!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiind dta cu imaginație mai bogată și mai sensibilă, ai reușit performanța să provoci acolo posibil o mică umflătură, care să justifice imaginația. Așa cum spui, parcă am, deci și se pare. Dacă chiar așa este, nu are nici o legătură cu cancerul acelei persoane căci acesta nu este o boală contagioasă. Se va dezumfla de la sine.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate esti doar paranoica, cum ai spus si tu. Este oarecum normal sa crezi asta si sa te panichezi, pana la urma suntem oameni big grin

Dar realitatea este alta. La fel de bine poti sa zici si de omul care acum a trecut strada undeva in lume si a dat masina peste el. Si tot felul de cazuri.
Lucrurile se intampla pentru fiecare persoana... asa cum se intampla. Tu esti o alta persoana. Tie trebuie sa ti se intample alte lucruri, si aici zic in sensul bun happy

Asa ca nu iti face griji, nu ai de ce. Lasa tu umflatura de la gat. Ia, azi mi-am propus sa am o zi frumoasa, din intamplare... parca nu simti si tu ca ai o zi frumoasa? thinking

Numai bine! ^_^

| ShaOfHatred a răspuns:

E placebo. Doar crezi că ai ceva. De la panică îți vin tot felul de idei și alte chestii. Keep calm and everything will be ok.