| Anca124b a întrebat:

Hei, deci cum sa încep, vorbesc cu un băiat, de fapt el îmi dă mesaje, doar că conversațiile noastre sunt foarte scurte, nimic important.Ne-am cunoscut la liceu, într-un fel,eu eram o persoana care nu vorbeam cu nimeni, și el m-a băgat în seamă.El fiind o persoana sociabila cu toată lumea, și nu cred că doar cu mine e așa.Are rost sa continui?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi încearcă și tu să deschizi un subiect mai interesant, poate răspunzi prea sec, dacă tot te abordează el, fă-i tu un efort să se mențină conversația, sau poate doar e un semn că nu sunteți compatibili și n-are rost atunci

| Dalmore a răspuns:

Dacă nu ai de gând să faci niciun efort ca să aveți conversații mai lungi și complexe, nu.