| fetitsa3 a întrebat:

Heihappydeci in urma cu 7 ani parintii mei s'au despartit. aveam 6 ani.nu stiu cum dar am ajuns sa stau la tata. el s-a recasatorit si s-a mutat la mama vitrega acasa. m-am mutat si eu cu el.insa nu mi-a placut acolo si am ales sa ma mut inapoi la fosta mea casa unde stateam cu unchiul meu si cu matusimea.pe atunci aveam 11 ani.
am tinut in continuare legatura cu tata, mai venea sa ma vada si din asteachatterbox
acum am aproape 14 ani si nu mai suport atatea certuri in casa si multe alte chestii. vreau sa ma mut la mama dar tata nu accepta asa ceva orice as spune eu sau mama.cum sa il conving sa ma lase? un raspuns rapid va rogcrying

Răspuns Câştigător
| Ballet a răspuns:

Buna :].
Cand parintii` divorteaza, in mod normal, daca mama are conditii cat de cat` bune, si copilul poate merge la scoala`, are o casa, mancare, haine, etc, copilul i se da mamei.
Explica`i tatalui tau ca si tu il iubesti, ca si la mama ta te va putea vizita`, dar este si dreptul tau sa stai cu mama` ta daca legea ' iti da voie'.
In general te intelegi mai bine cu mama` ta, fiindca poti discuta cu ea mai multe lucruri, TOATE fetele au nevoie de o mama, mai ales in adolescenta big grin.
Daca tot nu accepta, deja ori asta e iubire egoista, ori mama ta a facut un lucru grav, si din acest motiv` s`au despartit. [ Ca de exemplu, sa te bata foarte tare de mai multe ori`, dar nu cred ca ai fi vrut sa mai stai cu ea daca era asa].

In orice caz, discuta cu mama ta`, veti gasi voi o solutie impreuna ^^.

Succes :]

5 răspunsuri:
| Analy a răspuns:

Spune-i ca nu te poate obliga sa stai cu el daca nu vrei.Spune-i ca nu mai suporti atatea certuri zi de zi, ca vrei sa fii linistita alaturi de mama ta. Ca ti-e dor de ea, ca vrei sa vorbesti cu cineva care chiar te intelege. Spune-i ca mama ta ar putea sa te iubeasca si sa te ingrijasca mai bine ca el. Spune-i ca chiar daca vei locui cu mama ta tot te vei intalni si cu el.

| fetitsa3 explică:

Pai da dar nu vrea. zice ca s-a chinuit cu mine pana acum ca sa plecstraight face dar pana la urma nu stau cu elstraight face

| fetitsa3 explică:

Da dar ma ia cu santaj dala eemotionallaughing pnm el chiar tine la mine dar nu mai potsad

| fetitsa3 explică:

Multumesc tuturorlove struck

| Sk8Boy10 a răspuns:

Spune-i ca te intelegi mult mai bine cu mama ta deoarece aman2 sunteti de sex feminin si ai nevoie sa vb cu cineva care chiar te intelege, mama ta chiar ar avea grija de tine si el si-ar putea vedea de viata lui cu noua sotie...na sper ca te-am ajutat, nu vreau neaparat funda doar daca vreiwinking