| laury24 a întrebat:

Hei, deci sunt foarte indecisa. Sunt in clasa a VII -a si vreau sa ma gândesc la ce liceu sa merg, pana acum voiam la actorie dar... Nu prea știu de ce mi-am schimbat complet gândurile. Imi place foarte, foarte mult sa ascult muzica (mai ales trap ), ma puteți ajuta sa aflu ce liceu mi s-ar potrivi?

Răspuns Câştigător
| dianazz28 a răspuns:

Eu zis sa te gandesti foarte foarte bine, pentru ca unele alegeri sunt pentru totdeauna.
Parerea meste este daca esti indecisa in legatura cu actoria, probabil nu e menirea ta in viata. Si multor persoane le place sa asculte muzica, asta nu inseamna ca sunt toti cantareti.
1 Fa o lista cu pro si contra liceul de arta pe profil muzical, la fel pentru profilul de actorie.
2 Gandeste-te ce poti sa ajungi dupa, ce faculate, unde poti sa lucrezi, cat de greu e sa gasesti un loc de munca, fi realista.
3. Poate muzica si actoria sunt doar niste simple hobby-uri, nu e neaparat nevoie sa se transforme in cariera. Ia neaparat in considerare si alte profesii, gen medic, inginer, profesor pentru ca s-ar putea sa ajungi in clasa a 12a sa iti dai seama ca ti-ai ratat sansa.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti merge la un liceu de arta, pe profil muzical.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Poti merge la un liceu de arte pe profil muzical.

| Blackrose4 a răspuns:

Hei. Eu zic să alegi un liceu de arte şi să te orientezi către un profil care te atrage mai mult. Poți da la profil muzical.
Alt profil ar fi artele plastice. La arte plastice sunt ramuri de arhitectură, pictură sau designer vestimentar. Dar din câte ai spus tu, ți s-ar potrivi un profil muzical. Succes!