| NinaY a întrebat:

Hei din nouhappy Mi'am amintit ceva.Am nevoie, daca se poate, de cat mai multe informatii despre tiganii organizati in satre, sau cei care traiesc in palate etc. As vrea sa aflu traditiile lor, obiceiuri, d aca au vreun fel de mancare mai special... orice informatie este buna! Va rog seriozitate, am nevoie serioasa de astea, nu am chef de misto-uri etc.
Multumesc anticipat! Va pup, aveti grija de voi!

Domnul cu voi!

Deeyu`; x

1 răspuns:
| HasisS a răspuns:

Nu vreau sa fiu mistocar, dar despre cei de la palate nu e nimic de zis.Probabil singura traditie este sa-si etaleze masinile,hainele,burtile,auru,banii si sca asculte manele.
Despre cei organizati in satre sunt multe lucruri interesante de spus, cum ar fi ca isi castiga existenta prin faptul ca schimba obiecte facute manual(de ei) pe mancare, nu stau intr-un loc niciodata mai multe de cateva luni...cam atat stiu eu.Dezvolta si tu, ca doar nu o sa-ti fac eu temelebig grin