| anonim_4396 a întrebat:

Hei! E baiatul asta mai mare decat mine pe care il plac. Ne-am intalnit de 3 ori pana acum sa ma ajute la ceva si, la inceput, parea si el ca ma place.Foloseste mereu cuvinte stiintifice cand vorbeste cu mine si te face sa crezi ca stie foarte multe si ca a fost cu nu stiu cate fete,ca dupa ce il pui la incercare,sa nu fie chiar asa. Nu ne-am mai intalnit de mult in particular,ci doar la scoala si acolo, cand e singur sau doar cu un prieten,mai mereu ma saluta si ma intreaba vioi ce fac,ma priveste direct in ochi,dar cand e cu altcineva,cu mai multi colegi,se preface ca nu ma vede si isi lasa capul in jos sau se uita in alta parte. Insa mereu cand il apelez e gata sa ma ajute si,cand vorbim la telefon, ii raguseste vocea inexplicabil si simt ca are emotii dupa cum vorbeste, pe care mi le transmite si mie. Chestia e ca el niciodata nu ma suna daca eu nu sun. Si nu inteleg de ce nu ma saluta decat in unele cazuri. Ce credeti despre el si despre toata faza asta? M-ar putea place si el?

3 răspunsuri:
| ʎpooɯ a răspuns:

Ori e timid, dar mai probabil el nu te place cum ai dori tu.

| andrei062001 a răspuns:

Cel mai probabil este timid, sunt sanse foarte mari ca si el sa te placa.Semnele care le-ai prezentat duc la acest fapt.Ar trebui sa-i spui.

| CuteKitten14 a răspuns (pentru andrei062001):

Ei,nu prea pot sa-i spun. E a 12-a...iar eu a 9-a...