| natalyia a întrebat:

Hei! eu am plecat sambata seara la tara si azi m-am intors. nu stu chiar foarte departe unde locuiesc bunici mei de la tara. ieri am vorbit cu un baiat de acolo si i-am spus ca mie numi plac legumele din ciorba dar asa daca nu-s in ceorba le mananc.verisoara mea care a venit cu mine i-a spus lu bunica mea de acolo ce i-am spus baiatului ala ca numi plac legumele din ceorba. mamaie m-a chemat si a inceput sa planga si za zica : pentru ced stau eu de la 7 la12-13 ca sa spui tu aluia ce mancam noi? si eu nu am inteleso ce naiba a avut ca i-am spus aluia ca numi plac leg. din ceorba. si a sunat-o pe mami mami a venit si azi ma adusa acasa. mamaia mea cea de la oras a spus ca ea a vrut doar sa ma aduca acasa ca so tina numai pe varamea. voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| AlexC a răspuns:

La ce gramatica ai nici nu ma mir ca nu ai inteles.
Buncii tai sunt oameni modesti. Tu cand ai spus aluia ca nu-ti plac legumele din ciorba, pe care ti-o fac bunicii tai la tara, ti-ai batut joc de munca si starea materiala a lor.
Acum bunicii tai(cei din partea parintilor) nu prea se inteleg, de aia ti-a zis "mamaie" de la oras ca vrea sa o pastreza decat pe verisoara ta.

1 răspuns:
| Nymphetamine a răspuns:

"ceorba" rolling on the floor