| Fancyuiop a întrebat:

Hei! Eu invat la seminar si dir mi-a apobat cererea sa nu mai stau in internat, dar acum ma cheama din nou. Degeaba vorbesc cu el ca nu intelege. Eu am avut probleme in internat si m-am saturat. Daca nu se gaseste o cale de intelegere eu ma omor. M-am saturat de viata asta, e un chin pentru mine si nimeni caruia ii spun problemele nu ma ajuta,toti ma injura, vb urat la toti oamenii care le cer sfaturi. Toti si-au batut joc de mine, dar eu am fost bun si mereu am vb frumos cu fiecare. Nu mai am liniste nicaieri.Cu ce am greșit eu în viața asta?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spune-i si lui si inregistreaza-l cu telefonul. Daca nu se rezolva mergi la director si asa mai departe. De ce sa te sinucizi pentru niste dobitoci?

| ibaal a răspuns:

Buna,dar,ce probleme asa de mari ai avut de esti atat de radical?!
Spune-i si lui,cum ne scrii si noua,cu subiect si predicat,spune-i ce probleme ai avut.
Nu te mai gandi la a-ti lua viata.
Nimic nu ne este dat din ce nu putem duce,chiar daca pare asa.
Crede-ma,oricat de rau este, altii o duc si mai rau!
Vor trece!
Important este sa iti verbalizezi frustrarile, temerile si sa nu te mai intorci acolo, daca asta iti doresti.
Dar, mai multe nu prea stiu sa iti spun pentru ca nu stiu exact de ce esti atat de suparat... evident a fost ceva foarte rau...