| anaaacristina112 a întrebat:

Hei! imi puteti recomanda niste anime uri de dragoste, gen : Orange, Hotarubi no mori e, kimi ni todoke,? daca se poate si o mica descriere la anime ul recomandat! multumesc

2 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Kimi no Na wa.
Este un film dar m-am uitat de 2 ori la el. Are animatii super si un plot bun. Nu are rost sa descriu caci isi pierde farmecul. Merita cu siguranta 2-3 ore din timpul tau.
Sa nu cauti detalii daca ai de gand sa te uiti. Strici experienta. (A fost realizat in asa fel incat sa te faca sa simti multe lucruri)

Koe No Katachi
Acesta nu este atat de concentrat pe partea de romance.
Seamana oarecum cu Orange si Hotarubi datorita tensiunii anumitor scene. (De exemplu incercarea de a se sinucide a lui Kakeru din Orange)

Răspuns utilizator avertizat