| PurpleSpirit a întrebat:

Hei!
Intrebare pentru specialistii in blocat oameni pe Instagram.
Eu si prietenul meu am avut acum 2 ani o cearta legata de o fata(fosta de a lui bineinteles). In momentul acela el i-a dat unblock in fața mea si subiectul a fost incheiat. De curand am intrat pe profilul fetei si am vazut ca inca mai apar aprecierile vechi de la el, la niste poze destul de vechi (am stakerit putin, e adevarat). Adica nu e nevoie sa iau toata lista la rand ca poza si numele lui se vad primele la aprecieri la postare.In mod normal nu ar trebui sa nu mai apara nimic de la el daca a blocat-o?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu contează asta, logic că încă o să-i apară aprecierile blocată sau nu că tu nu i-ai blocat nici pe el nici pe ea și cu el interacționezi mult și like-urile lui îți apar primele

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, ai spus ca a DEblocat-o in fata ta, uite aici, chiar vorbele tale:
"In momentul acela el i-a dat unblock in fața mea si subiectul a fost incheiat."
Unblock = inseamna "deblocat"
Block = blocat
Asadar, el a vazut-o tot timpul si ii poate da oricand like sau alte aprecieri.

| PurpleSpirit explică (pentru Violleta2022):

Am gresit, am vrut sa spun ca i-a dat block

| Violleta2022 a răspuns (pentru PurpleSpirit):

Iti dau un singur sfat: scrie in limba romana tot textul, vad ca engleza este o problema la tine si oricum nu merge sa amesteci cuvinte din diverse limbi.

In ce priveste blocatul si deblocatul unui cont pe FB, se poate intampla in cateva secunde.
Asadar, baiatul o poate debloca, citii tot ce scrie, vedea tot ce vrea pe ce cont, si apoi o poate bloca inapoi, sa para ca nu a atins contul respectiv. Blocatul ala nu-i decat praf in ochi, pentru tine.
Si daca ai ceva temeri ca-i inca in comunicare cu ea, poti sa-l confrunti.

| PurpleSpirit explică (pentru Violleta2022):

Pentru simplul fapt ca am gresit din neatentie un cuvant, nu inseamna ca am o problema cu limba engleza? amuzant, dar da, nu pica prea bine romgleza, doar ca varianta in engleza a cuvintelor blocare si deblocare este mai populara printre utilizatori.
Problema mea nu era legata de Facebook, ci de Instagram. Daca este asa cum zici, ca poate sa o blocheze si deblocheze oricand vrea, inseamna ca baiatul a cam uitat sa o blocheze la loc, caci numele lui inca apare in aprecierile ei, si am aflat intr-un final ca daca el ar avea-o la persoane blocate, orice fel de interactiuni ar fi avut pe pagina ei de Instagram, aprecieri sau comentarii, nu ar mai fi vizible, caci practic pentru ea pagina lui nici nu ar mai exista.
Oricum, multumesc pentru raspuns!

| Violleta2022 a răspuns (pentru PurpleSpirit):

De fapt, nu ai scris doar "block" si "unblock" ai mai folosit si expersia "am stakerit putin" care nu-i corecta si nici normala, intr-o fraza de limba romana.
Ori scrii tot textul in engleza, ori il scrii in limba romana!

In ce priveste blocarea si deblocarea unui user, se face in cateva secunde, de cel care a blocat initial. Asadra, daca baiatul are aprecieri la postari, dupa ce el a blocat-o pe acea tipa, inseamna ca a deblocat-o dupa aceea si continua sa isi vada postarile reciproc.
Baiul este ca, actiunea asta il da de gol, ca nu-i sincer si serios, odata ce continua sa o urmareasca pe fost iubita.
Dupa cum am mentionat mai sus, il poti confrunta si cere, sa-tie explice de ce o face.

| PurpleSpirit explică (pentru Violleta2022):

Am aflat ceea ce aveam de aflat.Multumesc din nou, chiar si pentru critica pe care nu am cerut-o.