| Mariana_Costin_1999 a întrebat:

Hei,întrebarea asta o spun din pat, ca imi este foarte rau si am nevoie de ajutor.
Ieri am mancat asa o gogoasa cu ciocolata dupa un strugure o para un mar 2 banane si 2 feli de paine cu castraveti si salam. Inspre dimineata mi-a fost greata am varsat tot ce am mancat.Azi ziua nu am mancat nimic decat am baut ceai si pastila triferment. Ma dor oasele groaznic si imi este rau,nu imi mai vine sa vars dar imi ghioraie matele.
Ce sa fac mi-e frica sa manac, am banane si paine uscata si imi este frica. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Caro34 a răspuns:

Mananci painea uscata si bei ceaiul, fara banane! Ia o aspirina tamponata si stai in pat pe 2 perini cu capul si relaxeaza-te! Cand simți ca ai putina putere ia 2 - 3 chibrite, inveleste capetele toate la un loc cu putina vata si da-le foc, apoi stingele si trage pe nas fosforul ala care se degaja - te vei simti mult mai bine! Febra ai? Te rog, data următoare esti o ființă ponderata si te gandesti la sanatatea ta fiindcă odata pierduta, e greu s-o mai aduci înapoi! Poti pune pe acea paine putina miere de albine... iti mai trece de foame si poti sa te linistesti! Numai bine!

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Mergi la medic ca poate ai mancat ceva alterat

| Ara997 a răspuns:

Ceai paine prajita, lasa fructele ca baloneaza, mananca iaurt branza de vaci. e bun trifermentul.
de la castraveti probabil ti-ai starnit fierea.