| Truxiie a întrebat:

Hei.Luni trebuie să ţin un discurs:-s L-am învăţat deja,profesoara de română ni la dat. Înfine, nu asta e important.Problema e că o să trebuiasă să îl spun în faţa intregii şcoli,am foarte mari emoţii din fire,nu am mai ţinut un discurs,nuştiu unde o să mă uit, roşesc foarte repede.Vreau urgent sfaturi. Fundiţa.
P.S nu râdeţi de >mine:"

Răspuns Câştigător
| Adina822 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. Cel mai bine este sa privesti inainte si sa fixezi cu privirea un punct din multime. Cel mai bine ar fi sa nu fie pe o persoana pentru ca se poate misca si iti va distrage atentia. Daca nu reusesti, priveste in gol. Sa bei apa inainte sa urci pe scena. Te va ajuta.

6 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

nu te concentra pe cei din jurul tau.
Fixeaza-ti un punct unde sa te uiti pe toata durata discursului.

| RainboyDash a răspuns:

Pai ai trac, il rezolvi printr-un anti depresiv, incearca sa nu te uiti la public in timp ce il spui si spune-l din inima

| Truxiie explică:

Mai aştept răspunsuri. Oricum o să ţin cont de răspunsul tuturor. Când o să vin acasă o să dau funda celui care chiar mi-a prins ajutor

| Truxiie explică:

Toate răspunsurile m-au ajutat enorm dar din păcate pot da doar o fundiţă.Am spus discursul foarte frumos.Multumesc.Restul ce mi-au raspuns vor primi vot

| justsara a răspuns:

Incearaca sa nu te gandesti ca esti privit de o multime de oameni. Fixeaza-ti un punct in fata unde sa te uiti pentru a nu sta cu privirea in pamant. Concentreaza-te pe ce ai de spus, si pur si simplu nu iti distrage atentia privindu-i pe toti cei din fata ta, pentru ca daca ii urmaresti cu privirea iti distrag atentia sau iti pierzi tu ideile din cauza emotiilor. Important e sa fii sigur/a pe tine. Bafta!

| TeeaD a răspuns:

Incearca sa faci abstractie de toti.Fixeaza-ti privirea intr-un singur loc si doar spune-ti discursul.Ar fi ca si cum l-ai repeta singura la tine in camera.O sa fie bine.Succes!