| miha<3 a întrebat:

Hei! m-am despartzit de prietenul meu aseara printr-un mesaj.acum nu cred ca mai vrea sa vorbeasca cu mine... ce sa fac esu as vrea sa raminem prieteni... dar nu am curaj sa ii trimit un mesaj si oricum nu stiu ce sa scriu in el, ma puteti ajuta, dar fara chestii de genul de ce te-ai desp de el.va rog

5 răspunsuri:
| gossipgirl a răspuns:

Intalneste-te cu el ''din greaseala'' happy Adica: du-te in locurile frecventate de el si daca va veti intalni, nu o sa taca! O sa vorbiti putin, si ii zici ca vrei sa ramaneti prieteni, doar nu e las ca o gaina! (asta trebuie musai spusa)
Ori ii dai un mesaj si ii zici ca doar ramaneti prieteni, pentru ca niciunul nu a facut ceva atat de rau incat nu poate sa aiba loc intre voi nici macar o prietenie!
Bafta!

| Bucatarul.com a răspuns:

Ii spui simplu, ti-ar face placere sa tineti legatura, sa nu va raciti unul de altul.

Daca are de gand sa te ignore, poti sa-ti dai cu miere-n cap, mai bine il lasi asa, daca si el vrea sa tineti legatura, sa ramaneti prieteni te asigur ca veti ramane, daca nu-i convine situatia... n-ai ce sa-i faci. Si decat sa ii spui anumite cuvinte care te va lua de "fraiera", se va folosii de lucrul asta, mai bine spui decat atat:

Ramanem prieteni. Zice nu, lasa asa spre binele tau!

| andrutsy a răspuns:

Sp. ca iti pare nespus de raw ca te-ai desp.de el tongue si ca vrei sa ramaneti prieteniwinking am tecut prin aceeasi situatsie si nu aveam problm.; x

| vali_6207 a răspuns:

Pai cel mai bine e sa fi sincera cu el si spune-i ca vrei sa ramaneti amicii daca se poate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ar trebui sa-l mai lasi putin sa-si revina ...nu prea are cum sa fie amic ca tine daak inca te mai place...happy