| anonim_4396 a întrebat:

Hei happy M-am hotarat sa merg la preselectiile show-ului Xfactor, asa ca astazi am citit regulamentul emisiunii si acolo scria ca participantii sub 18 ani trebuie sa fie insotiti de parinte/tutore (voi avea 17 ani la anul ) dar nu voi putea fi insotita de parinti asa ca as vrea sa o iau cu mine pe sora mea care va avea 21 de ani atunci. Credeti ca e posibil, sau nu e voie?

2 răspunsuri:
| gohsty a răspuns:

Nu cred ca e permis.Iti trebuie consimtamantul parintelui si nu intr-o simpla hartie care poate fi falsa(nu zic ca ar fi cazul la tine), de aceea se cere si prezenta unui tutore legal la participarea la show.Roaga-i pe parintii tai sa isi elibereze ziua respectiva. happy Succes!

| boobooroozaa a răspuns (pentru gohsty):

La asta ma gandeam si eu, ca trebuie sa fie neaparat un parinte. Dar am imputernicirea aceea oficiala pe care o poti folosi ca sa iesi din tara fara parinti, doar cu un alt adult. Oare o pot folosi?