| Andreea7000 a întrebat:

Hei. Marti am fost de serviciu la sonerie cu o colega. Intr-o pauza a venit un baiat de la mine din clasa, pe care il numim X. Deci, a venit X cu un prieten de-al lui tot din clasa mea. Pe el il cheama Y. Au venit spre noi, ca sa duc lada cu lapte si corn. Înainte sa ajungă la banca noastră unde stateam noi, m-am uitat la el si el la mine, apoi m-am uitat altundeva. Si cand mai aveau putin sa treacă nu stiu ce ne-a zis Y si ma uitam la Y, iar X s-a uitat la mine in timpul asta cred ca 30 de secunde. Si m-am uitat la el si mi-a zâmbit. O altă faza cand venisem sus in clasa la mine a cer caietele de la niste ora sa copiez lectiile si când sa intru asa zăpăcită ca un taifun era inca putin, mai putin de 10 cm si dadeam in pieptul lui. M-am dat intr-o parte si am trecut mai departe la o colega si cat timp scotea ea caietele m-am uitat la el si el era in acelasi loc unde era sa dau in el si se uita la mine ( l-am vazut si cu coada ochiului) si când m-am uitat la el mi-a zâmbit din nou. Au mai fost faze cand se uita la mine lung si cand m-am uitat eu o data la el, el inca se uita la mine, si eu i-am zâmbit iar el inca se uita la mine. De ce credeti ca a facut asta?
P.S Mie imi place de el.
FUNDA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate si lui ii place de tine.Incearca sa vorbesti cu restul colegelor tale despre asta si intreba-le si parerea lor.
Incearca sa intri in vorba cu el sa vezi daca iti mai zambeste.

3 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Daca te urmareste cu privirea cred ca te place, dar e timid. Daca tu esti mai indrazneata, intra tu in vorba cu el, gaseste un pretext.

| presus a răspuns:

Poate ti-a zambit involuntar, poate ii esti simpatica, poate te place si este timid. Cine stie exact daca nu tu?

| AlexBrooK00 a răspuns:

Poate te place și el vorbește cu el așa mai subtil de ce părere are despre tine sau vorbește cu Y să-l întrebe pe X despre tine