| Parisblue a întrebat:

Hei! mi-a spus mama ca a auzit la radio ca toata tara merge dabea miercuri la scoala!
Asa este?
funda!

Răspuns Câştigător
| dyannee a răspuns:

Da.Plecam miercuri!happy
''Ministrul Daniel Petru Funeriu decide prelungirea cu o zi a vacanţei de Paşti 21.04. 2011 Ministrul Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului, Daniel Petru Funeriu, a semnat joi, 21 aprilie 2011, un Ordin de ministru prin care vacanța Paști se prelungește cu o zi. În consecință, marți, 26 aprilie 2011, nu vor fi ținute cursuri în învățământul preuniversitar. Elementele care au condus la fundamentarea deciziei inițiate de Secretariatul de stat pentru învățământ preuniversitar sunt legate de concomitența Sărbătorilor Pascale în lumea creștină și de faptul că, în săptămâna de vacanță care a premers Sfintelor Paști, un număr mare de elevi a fost angrenat în olimpiadele şcolare pe discipline. S-a considerat că, în aceste circumstanțe, o zi suplimentară de odihnă este binevenita.''

14 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Bună,
Așa este, miercuri e prima zi de școală de după vacanță.
Zi faină!

| Bee123 a răspuns:

Asa am gasit si eu pe un site:
Vacanta de Paste a fost prelungita cu o zi in acest an de catre ministrul Educatiei, Daniel Funeriu. Elevii trebuie sa se intoarca la cursuri abia miercuri, 27 aprilie.

In ziua de marti, 26 aprilie, nu se vor tine cursuri in institutiile de invatamant preuniversitar. Elevii au intrat in vacanta luni, 18 aprilie.

Ministrul Educatiei, Daniel Funeriu, a semnat ordinul care prelungeste vacanta de Paste cu inca o zi.

"Elementele care au condus la fundamentarea deciziei initiate de Secretariatul de stat pentru invatamant preuniversitar sunt legate de concomitenta Sarbatorilor Pascale in lumea crestina si de faptul ca, in saptamana de vacanta care a premers Sfintelor Pasti, un numar mare de elevi a fost angrenat in olimpiadele scolare pe discipline", se arata intr-un comunicat al Ministerului Educatiei, citat de Gandul.info.

Organizatiile sindicale au sustinut masura de prelungire a vacantei de Paste pentru elevi.

Materia va fi recuperata incepand cu 27 aprilie pana la sfarsitul semestrului.

| TeddyAn a răspuns:

Da

| Bellabelutsag a răspuns:

Dha miercuri incepem scoala si profesorii spun mie mi-a zis omana diriginta si domnul director cand am luat vacanta ca sa venim miercuri la scoala:Xhappy

| Ćřęøےίиąą a răspuns:

Dawinking normal. faza e ca nu trebuia ca e a3a zi de paste dar iei oh go on ca nu domne au lasat 1 saptamana de vacanta nu 2 sad fundita :*?

| opierdevara a răspuns:

Da asa estewinking
Asa stiu si euwinking

| stefyk97 a răspuns:

Asa am auzit si eu...Dar hai sa facem ca ei, mergem miercurilaughing

| stefyk97 a răspuns:

Da, asa estetongue

| AdelinaChp a răspuns:

Nu... eu invat in targoviste si noi incepem scoala de marti sigurwinking

| rusuirina a răspuns:

Da asa este...caci nu se merge in a doua zi de paste! si in plus am auzit si eu la televizor:! fundita te rog!big grin

| RaducanuDilimanu a răspuns:

Eu stiam ca de marti incepe.esti sigura?

| victor96 a răspuns:

Da,asa e.A fost chiar si la TV

| Dani_7355 a răspuns:

Da asa este! Miercuri e ziua.chatterboxlaughing funda?happyhee hee