| Malinaaaaaaa a întrebat:

Hei happyMi s-a intamplat ceva ciudat zilele trecute si voiam sa va cer parerea.Eu sunt cu un baiat de vreo 4 luni si ne intelegem foarte bine.Suntem plecati la tara in vacanta iar prietena mea cea mai buna e plecata la Brasov.Nimic ciudat...Acum cateva luni i-am facut cunostinta cu iubitul meu si se inteleg (ca prieteni) bine.De cand e plecata la Brasov ma suna in fiecare zi si intreaba despre iubitul meu si imi zice ca ii e dor de el si ca il iubeste.Pana acum 2-3 zile, am crezut ca glumeste dar a inceput sa-l sune si sa se intereseze de el din ce in ce mai des. Vreau un sfat:cum sa-i spun ca ma deranjeaza ca-l suna? Nu vreau sa-mi pierd cea mai buna prietena si sa ne certam.Stiu ca nu-i frumos din partea ei dar e mai zapacita.Multumesc anticipat happyP.S.Eu sunt o fire mai "rea de gura"si vreau o parere in asa fel incat sa nu zic ceva la nervi si apoi sa regret

Răspuns Câştigător
| ASHESofVampire a răspuns:

Off, chiar ca e o situatie complicata. De ce nu ii spui prietenului tau ca te deranjeaza faptul ca prietena ta vorbeste cu el thinking Sa-i spui sa nu-i mai raspunda la telefon. Spune-i lui ce simti si vezi reactia lui. Daca te iubeste cu adevarat, te va ajuta sa ''scapati'' de prietena ta. Adica sa nu-l mai sun, sa nu-l mai iubeasca. Saaaau, de ce nu cauti un tip dragut care sa i-l prezinti ei? Si poate se indragosteste de el si il lasa pe prietenul tau. Inteleg ca esti cam geloasa ca se da la prietenul tau, stiu, nici mie nu mi-ar placea happy

4 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

Ii poti zice iubitului tau sa vorbeasca cu ea si sa o faca sa inceteze.

Răspuns utilizator avertizat
| gratie a răspuns:

Eu cred ca daca face acest lucru nu-ti e prietena. Eu zic sa-i spui verde in fata chiar daca e nevoie sa va certati e mai bine asa decat sa ai o prietena care e in stare sa-ti fure iubitul :* Sper ca te-am ajutat.

| MiShA8 a răspuns:

Eu zic sa ii zici exact ceea ce simti, iar daca ea chiar iti este cea mai buna prietena asa cum o consideri sigur te va intelege si probabil chiar iti va cere scuze, un prieten adevarat nu il vei pierde niciodata pentru ca v-ati acceptat reciproc si cu defecte si cu lucruri bunehappy bafta!