| Bxbsjajl a întrebat:

Hei. Nu stiu ce sa fac si am nevoie de un sfat. Plac un baiat, iar bff-ul meu l-a intrebat daca ma place. El prima data nu a zis nimic. Lavinia(bff) i-a zis ca il plac, iar atunci el a zis ca si el ma place, dar nu vroia sa afle nimeni. Acum cateva zile a fost ziua lui si am aflat de la un prieten ca el nu m-a invitat deoarece crede ca sunt disperata dupa el. Eu, normal, am inceput sa rad in hohote. Il plac pe tip, destul de mult, dar nu sunt moarta dupa el. El e cam arogant...si crede asta despre fiecare fata. Ii place sa se joace cu sentimentele si uneori e nesimtit. Revenind, nu stiu ce sa fac. Cum sa il conving ca nu sunt moarta dupa el? Nu vreau sa isi creeze impresia asta despre mine. Okey, as vrea eu sa ma traga intr-o parte si sa imi spuna ca ma iubeste cu adevarat, eu sa pot sa vad asta in ochii lui, dar nu mai conteazawinking. Deci, 1-cum sa il fac sa aiba alta impresie despre mine; 2-cred ca el o place pe Lavinia, my bff, iar asta ma doare. nu vreau sa se apropie de altcineva si nici nu vreau sa o raneasca. Si ea il place..nu stiu ce are tipul asta, dar ma enerveaza. Ce. Sa. Fac?

2 răspunsuri:
| NuConteazaCnSunt a răspuns:

Complicata treaba. Paaai. Ca sa ii arati ca nu esti nebuna dupa el nu ii mai da atentie. Daca si prietena ta Lavinia il place, spune-i si ei asta, sa nu va certati NICIODATA pentru baiatul acela, nu merita, prietenia voastra poate tine mai mult, dar relatia pe care una dintre voi doua a-ti fi putut sa o aveti cu baiatul poate dura si o saptamana. PWP

| Bxbsjajl explică:

O alta problema ar fi faptul ca noi doua nu prea il bagam in seama, dar baiatul o cicale in fiecare zi pe Lavi. Bine, suntem prietene cu el, fiind in aceeasi clasa. nu prea ai ce sa faci. (o partea amizanta, din afara suboectului: atunci cand mi-a zis acest prieten ca el crede ca sunt moarta dupa el am inceput sa rad si sa ii zic: Daca eu sunt moarta dupa el, atunci X si Y cum sunt, zombie?winking *X si Y sunt doua colege complet diaperate, saracele.*