| jhepw a întrebat:

Hei salut am si eu asa o mica intrebare: am 14 ani nu pot spune ca sunt foarte dezvoltata, mi-a venit ciclul destul de devreme la 11 ani am un 1, 70 aproape si sunt slabuta nu am 50 kg asa in jurul de 50. Privesc in jurul meu la colegele mele si imi pare ca ramin in urma cu sinii. am aceiasi marime de vreo 3 ani la 11 mi se parea normal dar acum nu cresc practic deloc.In primavara o sa am 15. vad undele fete cu marimea 3 4 care nici macar nu au 13 ani si nici ciclu nu au. e ceva cu mine. adica imi pare ciudatel faptul ca nu-mi mai cresc de 3 ani. sad

4 răspunsuri:
| presus a răspuns:

Du-te la sala, antrenorul o sa-ti recomande exercitii speciale pentru marirea sanilor. Nu este neaparat o problema daca ai sanii mici.

| Overthelimit_Metin_2000 a răspuns:

Nu este nimic cu tine.
Cel mai probabil la 16 sau 17 ani o sa creasca, iar la cele de 11, 12 nu o sa mai creasca pana la 19 sau 20, dar o sa inceapa sa se inalte.
Parerea mea este ca esti prea slaba.La 14 ani sa ai 50kg e nasol, caci este prea putin, daca te ingrasi macar 5kg o sa vezi o diferenta la sani.
ASTA ESTE DOAR SI DOAR PAREREA MEA! (NU SUNT DOCTOR SAU CINE STIE CE)!

| DanFunie a răspuns:

Nu ai nicio problema, stai linistita, au timp destul sa creasca big grin

| SuntFataa a răspuns:

Mai au timp sa creasca, nu o sa ramana asa. Si pana la urma ce are daca raman mai mici? Nu trebuie sa te simti complexata de faptul asta. In privinta greutatii e bine dupa parerea mea in raport cu inaltimea.
Sfatul meu este sa stai linistita si sa fii multumita de tine asa cum esti pentru ca daca te simti prost in pielea ta se reflecta in jur si o sa scoti in evidenta asta mult mai mult.