| Replik a întrebat:

Hei salut,sunt intr-o mare dilema. urmeaza sa ma mut cu prietenul meu, suntem de 5 ani impreuna insa nu stiu cum sa le dau vestea alor mei,am avut ceva divergente in trecut,ei nu vor sa auda de asta ca nu e vreun bogatan,cu masina la scara si toate cele. Parintii lui ma plac,ne intelegem,insa ai mei au o problema cu el.Mi-am "transferat " din bagaj, caci ma gandesc ca nu ma vor lasa sa mai iau nimic cand le voi da vestea. Cumsa procedez..sa ii anunt dinainte ca vreau sa fac pasul asta.dar nu am curaj,sau in ziua cu pricina sa vin cu iubitul meu sa le dam vestea,sa discutam si sa plecam? Gandesc,in ambele situatii va iesi cu scandal, ei crezand ca daca ma prind singura ma intimideaza si asa e ce-i dreptsad,am o teama mare fata de ei si nu stiu cum sa o scot la capat, dar stiu ca de sarbatori vreau sa fiu langa el happy

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Eu zic sa vorbiti cu ei. Nu stiu daca tu esti inca la scoala sau ce varsta ai, pentru ca daca esti inca minora nu e cazul sa faci asta. Daca tu simti ca e baiat serios si are ganduri serioase cu tine, de viitor, atunci trebuie sa iti conduci singura viata, nu sa o lasi condusa de parintii tai. Parintii tai au un cuvant de spus pana la o varsta, pe urma esti capabila sa iei singura deciziile si sa tragi pentru ele in caz ca e nevoie. Posibil sa se calmeze pe parcurs parintii atunci cand va aparea si un bebe, si sa accepte situatia. Important e sa nu te certi cu ei, sa ii faci sa inteleaga ca te poti descurca singura.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat esti majora si te intretii singura e doar decizia ta unde si cu cine stai. Parintii tai vor intelege intr un final si cel mai vine e sa dicuti cu ei, nu sa dai vestea si sa fugi

| neutrino a răspuns:

Adica ti-ai furat lucrurile tale platite de parinti si doresti o discutie normala cu ei? Greu de crezut ca vei reusi. Cat despre plecarea ta acasa la iubitul tau este, la prima vedere, strict problema ta. Ai grija insa sa pleci capul si sa-ti ceri scuze daca te vei intoarce in casa parintilor tai.

| cristimihailov a răspuns:

Inainte de orice raspuns, poti sa ne spui si de ce ai tai nu sunt de acord cu el?

| GYGYLATINO a răspuns:

Fiecare parinte fie mama sau tata ei nu vor ca sa-si lasa fata pe mana unui baiat si sincer baiatu daca te iubeste trebuie sa le demonstreze parintilor tai asta dar eu unu zic vorbeste cu parinti tai sa faceti craciunu toti impreuna cu ambele famili si asa o sa vada si tatal tau si mama ta ca lui ii pasa de tine si va avea incredere parinti dar daca esti minora atuncea nu ai ce face parinti decide viitorul tau

| AtomiculXXX a răspuns:

Ce varsta ai?