| anonim_4396 a întrebat:

Hei.so,am avut un prieten in urma cu 4 luni, dar eu inca mai tin la el.Ne-am certat dintr-o prostie, mie nu imi prea pasa pe atunci.
Dar imi dadusem seama ca tin la el si facusem o greseala, i-am spus asta, i-am propus sa ne impacam, dar m-a refuzat si m-a rugat sa nu ma supar.
Fara sa imi zica motivul pentru care nu mai vrea.
Acum suntem foarte buni prieteni, iesim f des impreuna si vorbim la fel de mult, imi face complimente. dar nu stiu ce sa mai cred

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Ca e ranit.Si orgolios.Probabil daca se va ivi ocazia nu va ezita sa te faca geloasaoh go onCa asa-s baietii
Nu mai crede nimic. El a fost clar. Vrea sa fiti prieteni. Daca vrea sa fiti iar impreuna va face urmatoarea miscare, daca nu, nuhappy

5 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Mai tine la tine, poate te mai si iubeste, dar este orgolios si doreste ca tu sa nu il "descoperi". Daca ar mai dorii o relatie cu tine, cu siguranta te-ar contacta el.

| Michisor a răspuns:

Poate ii e rica de reactia ta sau poate lui ii place de alta fata si nu vrea ca tu sa aflii si sa te supri pe el. ar putea fi n motive.thinking sau poate vrea sa iti arate ca sunteti mai apropiati ca prieteni:d unii baieti sunt mai intregi la minte.si zic ca este frumos faptul ca inca vorbiti si totul este bine. ceeA ce conteaza e sa fit amn2 fericiti ca prieteni... poate inca mai tine la tine inca te vede draguta si de aceea iti face complimente :d incearca sa peterci cat imi mult timp cu el poate din nou dintr'o relatie de prietenie se naste altceva ceva ce a fost si inainte sa va despartiti.big grin mult succes in continuare sper sa te ajute la ceva mesajul meu te pwpii:*:*:*

| cristime a răspuns:

Pai cine stie ce e in mintea baiatului. Probabil e confuz momentan tot ce poti face e sa lasi timpu sa treaca pentru i-ai zis ce puteai sa ii zici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te sfatuiesc sa treci direct la subiect si sa-l intrebi daca te place intr-adevar sau nu. Acum cred ca si-a dat seama ca a gresit cand s-a despartit de tine. S-ar putea sa tina totusi la tine.

| danaflorentina a răspuns:

Eu cred ca inca te mai iubeste si tine la tine, doar ca uneori baietii sunt mai orgoliosi si nu isi dezvaluie atat de usor sentimentele.Incearca sa il tii aproape de tine...si poate cine stie intr-un final o sa fiti din nou impreunawinking:*