| Roxana_1758 a întrebat:

Heeiii...Cum trec peste o "dezamgire" in dragoste daca ii pot spune asa..Nu mai suport, am fost impreuna 3 luni si avem 1 an de cand ne-am despartit, cu toate astea nu reusesc sa il uit, ma gandesc intr-una la el, la noi doi impreuna, cum ne eram alaturi unul altuia mereu..ne-am despartit dintr-o prostie si atunci nu mi-am dat seama cat de mult il iubeam.iar dupa 3-4 luni am inceput sa-mi amintesc de el.mi-a propus sa ne impacam cand nu mai simteam nimic pentru el si l-am refuzat..cand mi-am dat seama ca il iubeam enorm l-am cautat si i-am dat de inteles ca il vreau inapoi sa ca vreau sa ne impacam iar el mi-a raspuns..cu toate astea intrebarea n-a pus-o nici el nici ei..problema e ca de vreo luna nu mai vorbim deloc si mi-e tare dor de el si nu stiu CE SA FAC?

nu vreau mistouri sau altceva!
Multumeschappy

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca a fost dragoste adevarata din partea ta daca nu ai reusit sa il uiti dar viata merge inainte, incearca sa iti faci un alt prieten...cine stie... poate il vei iubi mai mult

| aLex22andra a răspuns:

Buna îmi pare rău de aceasta poveste trista, daca vrei sa fiti împreuna din nou poți incerca sa vorbești cu el sa ii explici ce si cum...
Spune-i ce simți pur si simplu si vezi ce spune daca va dori si el veți fi iar împreuna daca nu asta e va trebui sa treci peste sa mergi mai departe, adică sa-l uiti, știi tu!happy

| Șhoghetăn a răspuns:

Am o prietena i aceas situatie. deci trebuie sa fi tare stiu ca doare nespus de tare dar viata merge inainte o sa iti gasesti pe alt cineva asa ii zic si prietenei mele dar nu vrea sa ma adsculte de multe ori a ajuns la vorba mea si tot nu renunta.:-s.dar iti zic viata merge inainte si asa trebuie sa fie stiu ca toata lumea zice,, dc tocmai mie"? dar na asa a fost scris sa fie...Bafta!