| Dumitritsa a întrebat:

Hei)sunt din Moldova, Chisinau, am 16 ani
am sa spun multe.
si nici nu stiu de ce scriu asta pe acest site ( poate vreau un sfat, poate o sa ma simt mai libera, mai bine, daca cineva va citi ce simt, ce e cu mine! ((
eu.eu,nu mai stiu ce sa fac;( parca vreau sa mor, sa dispar, pentru ca am doar probleme, nu mai stiu ce sa fac cu viata mea sad parca vreau sa lupt, dar de cite ori incerc, nu pot, cad la pamint si nu ma pot ridica;( de ce?
1) am o prietena care pina nu demult o credeam cea mai bune, o credeam sora mea, insa de la un timp s-a schimbat mult din mai multe cauze, de ex: ea a inceput sa se ocupe cu modellingul, de cind a inceput asta, mereu se crede mai presus decit mine, sau are un prieten cu care petrece tot timpul cu el, pentru mine nu are nici macar 5 min, si cel mai tare ma enerveaza ca el o indeparteaza de mine, si ea nu vede, face ce vrea el(il iubeste mult), sau cind ea are vreun succes cu modelingul mereu ma bucur pentru ea, insa cind eu am succes la ceva, parca ma invidiaza, ii pare rau de succesul meu;(, sau daca eu am vreun baiat care imi place, il ia ea si vb cu el, il cucereste cum poate stiind ca mie imi place (((
2) am multe probleme la scoala, invat rau, sunt clasa 9-a, am examene, si eu am multe absente, si pot sa nu fiu admisa la examene;( nu stiu ce sa fac;( mama nu stie;(
3) tatal meu e decedat, ii simt ft tare lipsa, mama nu ma intelege niciodata, nu pot sa ii povestesc nimic, ca nu ma intelege si nu imi poate da sfaturi ca orice mama pentru copilul ei (( si cum nu mai pot vb nici macar 5 min. cu prietena mea, tin toul in mine, dar deja nu mai pot;( m-am saturat.
4) nu stiu ce sa devin, nu pot nimic sa fac, invat rau, si de asta nici un baiat nu o sa ma vrea in viitor.ca sunt proasta!

nu vad ce viitor voi avea, sunt un nimeni;(
nu mai stiu ce sa fac, m-am saturat de tot si de toate, as vrea sa plec undeva departe si sa incep singura o viata noua, prieteni noi, insa asa ceva e imposibil ca nu am 18 ani sad

nu mai poooot, nu mai stiu ce sa faaac;(;( vreau sa mooor!

am scris toate astea ca poate o sa ma simt mai bine stiind ca va citi cineva.
cine vrea poate sa-mi dea vreun sfat ce sa fac, cum sa procedez, sau ceva.

3 răspunsuri:
| mikyandy97 a răspuns:

Buna e trist asta dar cel mai bun sfat este sa inveti pentru a putea ajunge cineva si pentru a avea o veata frumosa daca vrei sa iti mai zic sfaturi add la preiteni pe mes la idul asta miky_andy97 si o sa incerc sa te ajut

| Stef070 a răspuns:

Deci noi 2 semanam, la fel sunt si eu dar eu zic ca mai bine termini liceul (aia am si eu in minte ) si iti iei un job. Trebuie sa te concentrezi pe liceu in momentul asta, si mie mi-a murit tatal acum 2 luni si ma simt probabil mai rau decat tine, si eu vreau sa mor dar nu sa ma sinucid..., te inteleg foarte bine si iti urez succes cat mai mult in viata pentru ca la fel ca si mine nu ai avut prea mult.

| Diannaa94 a răspuns:

Faza e ca stiu cum e... oarecum. Adica si eu as vrea sa plec undeva departe sa incep de la 0 cu toate c stiu ca asta ar fi foarte greu si nici nu se poatestraight face.

Orqm eu iti zic. capu sus ...pentru ca apoi o sa fie mai bine.stiu cum e sa ai numai prb...sau nah.sa simti k vrei s-o iei de la inceput cu totu