| kyjonopsy a întrebat:

am si eu o problema.vedeti voi in familia mea mereu a existat cearta de-a lungul timpului.chiar dinainte de-a ma naste eu.mama niciodata nu s-a inteles cu mamaia (mama lui tata), iar tata mereu i-a tinut partea mamaiei mele.mama ma are doar pe mine. ea imi spunea de mica ca mamaia vrea sa-i desparte pe ei doi si chiar cred ca-i asa.problema e ca de cate ori se certau inainte o perioada de timp nu vorbeau, iar apoi se intelegeau iar bine. insa acum se cearta zi de zi cand mama e acasa.am atatea sa spun, dar ca sa nu va plictisesc o sa scurtez povestea.mamaia mereu vrea ca eu s-o bag pe mama in casa cand incepe cearta, iar mama vrea ca eu sa vorbesc cu tata despre anumite lucruri care provoaca cearta, dar eu nu stiu ce sa fac sa inceteze. mi-e rusine cand vecin aud cearta. o prietena si-un prieten de-al meu imi spuneau ca ei ar plange in locul meu la ce lucruri spune mamaia despre mama, dar eu pur si simplu nu pot. parca m-a intarit aceasta cearta de-a lungul anilor.eu nu vreau ca parintii mei sa se desparta, dar nici nu vreau sa se mai certe.problema e ca eu trec a8a si daca o tin tot asa nu stiu cum sa ma concentrez la anul pentru examene. off! off! si problema e ca la scoala mai sunt si timida si unii cred ca cine stie ce se intampla acasa de sunt eu asa, dar defap asa sunt eu.eu nu ma plang in stanga si-n dreapta cand se intampla ceva acasa ca altii.eu tin totul in mine si zambesc in continuu. poate de aia am simtit nevoia sa ma descarc aici.si poate voi acum va ganditi cu ce ma puteti ajuta sau ce sfat imi puteti da. ei bine nici eu nu stiu exact ce astept de la voi. poate niste incurajari.multumesc ca ati citit pana la capat! va urez numai bine!

1 răspuns:
| laviflower a răspuns:

Of mi-e mila de tine.Incearca sa le arati parintilor si bunicei tale ca tu suferi din cauza aceistei certe. Spune-le ce simti.Asa poate vei reusi sa faci ceva.Eu chair nu stiu ce sfat sa iti dau pentru ca eu nu am trecut pana acum prin asta.Bafta si sper ca parintii tai sa nu se mai certe.