| Cristina1994c a întrebat:

Hei..sunt la mate-info..si vreau sa dau la bac biologie.ce facultate as putea sa urmez cu aceste doua materii? Nu ma descurc excelent la chimie/fizica asa ca medicina ar cam iesii din calcul.

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Poti sa faci Universitatea Nationala de Educatie Fizica si Sport-se da Bilogie si Limba Romana-grila si Educatie Fizica. Sau la Facutatea de Bilologie.

| Ruxandra15 a răspuns:

Chimia se poate recupera la fel ca fizica. Daca in a 7-a ai fost atenta la chimie o sa te descurci pentru ca atunci se pun bazele chimiei. Hmmm la mate-info..Nu prea ai intre ce sa alegi daca vrei sa dai bac la biologie ar trebui sa faci medicina. Sau poti sa faci bio-chimie dar nu esti extrem de bun la chimie... nu prea ai alte variante decat sa iti gasesti un meditator bun la chimie care sa-ti dea sa inveti de te saturi. Ori prin matematica sa devii matematician sau prin informatica sa faci o facultate de informatica. Sa fie biologie cu matematica si chimie ar da medicina ori doar informatica.