| elenaioana27 a întrebat:

Hei, tocmai m-am mutat intr-o clasa noua deoarece nu mă mai ințelengeam cu ceilalti colegi şi inca ma acomodez cu colegii noi. Sunt o fire timida si nu stiu ce sa fac ca sa ma imprietenesc si sa ma inteleg cu ei. Astept sfaturi. :*

Răspuns Câştigător
| Zorok a răspuns:

Prinde tupeu du-te vorbeste cu fete mai populare si baieti mai populari stai numai cu ei.Inainte de a iti da mai multe sfaturi am o lista de intrebari:

1.Cati ani ai?

2.In ce clasa esti?

3. Vrei sa devi populara sau doar prietena cu niste colegi?

Acum niste intrebari mai personale:

1.Arati bine?

2.Ai simtul umorului?

3.Esti o fire petrecareata?

3 răspunsuri:
| MeForeverAlone a răspuns:

Cel mai bun lucru pe care ai putea să-l faci, Elena, sau Ioana, nu știu cum să-ți zic, este să te împrietenești cu cineva care are mulți prieteni acolo în școală. Sau măcar fă-ți un grup de prieteni care să înțeleagă faptul că ești mai timidă. Cel mai bine este să le spui, altfel vor crede despre tine că ești distantă. Spune-le,, Eu sunt mai timidă, și nu știu cum să mă împrietenesc cu ceilalți" și așa o să te cunoască și ei mai bine.
Multă baftă!

| blAster85 a răspuns:

Fi sociabila dar nu te baga aiurea in seama,si noii tai colegi is la fel de curiosi ca tine sa te cunoasca,mai asteapta putin si vei vedea cum te vor aborda cu diferite subiecte de vorba,lasa chestia cu popular/a, astea is chesti goi lipsite de adevarata prietenie si bucurie, crede-ma si eu eram f popular pe vremea mealaughingdar a trecut toate trec, fa-ti prieteni/e incearca fi amabila, dar nici nu te lasa..bafta

| elenaioana27 explică:

1.14 ani; 2. a saptea laughing; 3. Ambele laughing;
1. Colegele mi-au zis ca erau nervoase cand am venit pentru ca aratam bine si chestii...; 2. Da laughing; 3. Nu prea.