| Nayuky a întrebat:

Hei TPU 3 intrebari.Dau fundita!
Sunt mare fan Japonia.am15 ani si trec in clasa a 10-a:
1)As vrea sa merg la scoala inJaponia insa cu un ptogram de studiu e foarte scump(9100€)pe an si burse pentru liceu nu sunt ceea ce ma duce la intrebarea urmatoare:
Cam cat costa scolarizarea in Japonia(costul mediu)?
2)Daa ma duc la o scoala de arte la profil de teatru costul scolii difera? este mai mare sau mai mic, si cam are ar fi?
3Dupa ce termin liceul as vrea sa ma angajez cao maid intr-o cafenea,pare amuzant,insa doar o vara dupa care vreau sa devin cantareata(vreau si acum,iau lectii de canto) sias vrea s ma inscriu la o agentie ca a lui chiari, care sa se ocupe de cariera mea, bineinteles ca va trebui s muncesc mult dar imi voi da silinta.Intrebarea este, exista astfel de agentii?
Stiu ca trebuie sa invat limba deci m-am inscris la in curs de japoneza si l-m inceput de vreo cateva saptamani, am o luna si ceva.Asta ca sa nu imi spuna cineva rauacips catrebuie sa invat limba si sa se i-a de mine.Va multumesc mult pentru atentie^.^^.^

1 răspuns:
| CrazzyBoyxD a răspuns:

Hmm.e destul de complicat recunosc ca nu stiu nici unul dintre raspunsuri dar am gasit ceva despre bursele de studiu (scuze ca nu sunt din 2012)http://japonia.forumulmeu.ro/t89-burse-de-studiu-in-japonia-2010

si asta

http://www.studentie.ro/......ia-id24241

Asa, si acum daca stii japoneza sau nu, si vrei sa te perfectionezi incearca asta http://japonezaonline.ucoz.ro/

Am fost de folos, sper.
Bafta